איך עושים סטוריטלינג? 3 עקרונות לסטוריטלינג מוצלח (מתוך קורס TED) בהנחיית אסנת גואז

עודכן: 5 בינו׳

לכבוד תום עידן הקורונה והמעבר המיוחל מזום למפגשים פרונטליים קבלו 3 טיפים לסטוריטלינג מוצלח. העקרונות לקוחים מתוך המפגש הפרונטלי הראשון של סטוריטלינג אפקטיבי - צעד אחר צעד שאסנת גואז העבירה במסגרת קורס טד.

***כל הזכויות שמורות***

  1. לומר לעומת לשתוק. עלינו למצוא את שיווי המשקל בין מה שאנחנו מספרים לבין מה שאנחנו משאירים מחוץ לסיפור. הכוח הרטורי של שתיקות בסיפור הוא גדול מאחר שאלה המקומות בהם הקהל שלנו ישלים את הסיפור שלנו בעצמו.

  2. ברור לעומת מעורפל. רבים טוענים, בצדק, שכשאנחנו רוצים להעביר מסרים אפקטיביים עלינו לדבר פשוט וברור... אבל אף אחד לא מספר שדווקא הכנסת אלמנט מעורפל בסיפור שלנו יכול לעתים לשרת אותנו טוב יותר מ-1000 מילים ברורות. כמובן שעלינו להיות מודעים איפה אנחנו משאירים את הסיפור מעורפל ולהיות מוכנים למה שזה יזמין.

  3. לפרט לעומת לצמצם. עודף מידע רע כמו חוסר מידע. גם זה וגם זה עלולים להביא לנטישה של הקהל. עלינו למצוא איפה נכון, מתאים וכדאי לפרט ואיפה דווקא צמצום ישרת את המטרה שלנו טוב יותר.

אחרי הכול סיפור טוב הוא חוכמה של שיווי משקל!


לחצו כאן למעבר לקורס סטוריטלינג מסובסד

לחצו כאן למעבר לספר על סטוריטלינג

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מאירה ברנע-גולדברג: להוציא לאור ספר "כל הסודות והשקרים" מפגש מקוון עם הסופרת מאירה ברנע-גולדברג: מבוא לעולם הספרים בישראל. כל הסודות הגדולים והשקרים הקטנים של העולם אליו עתיד לצאת לאור הספר הראשון של

ביום ראשון ה-6 בדצמבר נקיים לייב בנושא: ׳הצילו את החתול׳ — המדריך לכתיבת רומן. נארח בקבוצת הפייסבוק את עופר זאבי, מנהל ועורך תוכן ותיק בתעשיית הטלוויזיה בארץ שניהל את ערוץ 3 בכבלים ואת מחלקת התכניות ש